bursa ses yalıtımı
bursa ses yalıtım firması

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı uygulamaları (Duvar – Zemin – Tavan Akustik Bursa Ses Yalıtımı) için özel ürettiğimiz ses yalıtım malzemelerimizle gürültü ve eko sorunun önüne geçmekteyiz. Akustik mekanlarda yapılan uygulamalar ile gürültülü mekanik ortamlarda yapılan uygulamalar farklılık göstermektedir.

Ses Yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı
Duvar Ses Yalıtımı – İzolasyonu
Tavan Ses Yalıtımı – İzolasyonu
Zemin Ses Yalıtımı – İzolasyonu
Akustik Ses Yalıtımı Fiyatları
Ortak Duvar Ses Yalıtımı İzolasyonu - Yan Daireden gelen sesler nasıl engellenir ?
Tavan Ses Yalıtımı İzolasyonu - Üst kata giden sesler nasıl engellenir ?
Zemin Ses Yalıtımı İzolasyonu - Alt kata giden sesler nasıl engellenir ?
Akustik ses yalıtımı uygulamaları ses geçişlerinden ziyade ortam içerisindeki ses problemini önlemek amacıyla akustik panel ve sünger gibi malzemeler kullanılarak yapılan yankı engelleyici uygulamalardır.
Yan daireden gelen sesler nasıl engellenir ? Duvarlarda yüksek ses kesimine sahip sünger ve malzemeler kullanılırken hava boşluğu bırakarak komşu daireden gelen ve sizden giden sesleri engelleyebilirsiniz.
Üst kata giden sesler nasıl engellenir ? Tavan ses yalıtımı ile üst kattan gelen sesler engellenir sanılır ancak bu YANLIŞTIR. Tavanda ses kesici malzemeler kullanılarak üst kata giden ses engellenir.
Alt kata giden sesler nasıl engellenir ? Alt kattaki komşunuz sizden gelen seslerden şikayetçi ise parke altında veya akustik halı altına titreşimli ve gürültülü sesleri engelleyecek malzeme kullanılır.
Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı
Ofis Odası Ses Yalıtımı
Toplantı Odası Ses Yalıtımı
Stüdyo Odası Ses Yalıtımı
Çağrı Merkezi Call Center Akustik Ses Yalıtımı Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Ofis Çalışma Odası Malzeme Ses Yalıtımı Fiyatları
Toplantı Odası Salonu Malzemeleri Ses Yalıtımı Fiyatları
Akustik Stüdyo Odası Malzemeleri Ses Yalıtımı Fiyatları
Çağrı Merkezlerinde ses yalıtımı yapılmasının nedeni ortamda oluşan ses problemlerini çözüp, iş verimi arttırmaktır.
Ofis Ses Yalıtımı ofiste konuşma sesi yankı eko gibi ses sorunlarının önüne geçebilmek için yapılan ses yalıtım uygulamalarıdır.
Toplantı odası firmalar için önemli odalar haline gelmektedir. Önemli görüşme yapmak için ses yalıtımı yaptırmalısınız.
Kayıt Odası ses yalıtım ve akustik uygulamaları müzik dünyası için gerekli ve dikkat edilmesi gereken uygulamalardır.
Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı
Müzik Odası Ses Yalıtımı
Hastane Odası Ses Yalıtımı
MR Odası Ses İzolasyonu
Ses Kayıt Odası Malzemeleri Ses Yalıtımı Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Müzik Enstrüman Odası Ses Yalıtımı Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Hastane Odası Ses Yalıtımı Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Emar Odası Ses İzolasyonu
Ses kayıt odaları ses kalitesinin yüksek olması asıl sesin kayıt edilmesi için akustik sünger veya panel ile kaplanan sessiz odalardır. Akustik kabin içerisinde de oluşturulabilir.
Müzik odası ses yalıtımı içerisinde çeşitli müzik aletleri çalınan ve bu aletlerden çıkan seslerin duvar veya tavandan çarpıp geri yansımaması için yapılan uygulamadır.
Hastane odaları farklı birçok rahatsızlığa sahip insanların olduğu ortamdır. Bu rahatsızlığı gürültülü bir ortamda sürdürmemek adına gerekli malzemeler ile yalıtılmalıdır.
Emar Odaları mr cihazından çıkan sesin çalışanları ve hastayı rahatsız etmemesi için sağlığa zararsız akustik yalıtım malzemeleri ile tavan ve duvar yalıtılmalıdır.
Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı
Sinema Salonu Ses Yalıtımı
Tiyatro Salonu Ses Yalıtımı
Konferans Salonu Ses Yalıtımı
Ev Sinema Odası Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Sinema Salonu Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Tiyatro Salonu Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Konferans Seminer Salonu Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Kendinize ait herkesten uzak kendi zevkinize uygun sinema keyfi yaşamak istiyorsanız Bursa ses yalıtımı firması olarak tüm malzemelerini biz temin ederek sessiz bir oda haline getirerek ev sinema salonu ses yalıtımı anahtar teslimat yapıyoruz.
Sosyal mekanlardan biri olan sinema salonlarında kurulan ses sistemleri koltukların dizilişi bile izleyiciye aktarılan sesin kalitesini belirler. Duvar, tavan ve zeminde oluşan yankıyı engellemek adına akustiği yüksek yalıtım uygulaması yapılır.
Tiyatro salonları hacim akustiği gerektiren mekanlardır. En arkadaki izleyici kitlesine bile ön tarafta oturanlar kadar kaliteli ses iletmek için tavanda özel yüzer tavan panelleri, duvarda ses emici panel ve zeminde titreşim engelleyici malzeme kullanılır.
Konferanslar birçok kişiye bir bilgi aktarımı yapmak için oluşturulan etkinliklerdir. Bunun için ortamda bulunan kişilerin bu bilgileri rahatlıkla anlayabilmeli için çevreden gelebilecek ses problemlerinin önüne geçmek adına akustik malzemeler kullanılır.
Havaalanı Ses Yalıtımı
Spor Salonu Ses Yalıtımı
Radyo Odası Ses Yalıtımı
Restaurant Cafe Ses Yalıtımı
Ev Sinema Odası Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Spor Salonu Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Radyo Odası Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Restaurant Cafe Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Havaalanları alanın hacminden dolayı ortamda meydana gelen seslerin tavan veya diğer katı cisimlere çarpması sonucunda orada bulunan insanlara rahatsızlık vermemesi adına mekanında daha akustik bir hal alması açısından dekoratif ses yalıtım malzemeleri ile yalıtımı yapılmalıdır.
Spor salonu eğer bir dairede ve üst katlarda ise zemininde mutlaka izolasyon uygulaması yapmak faydalı olacaktır. Ağır aletlerin yere düşmesi veya başka spor faaliyetleri yapılırken oluşabilecek ses problemlerini önlemek adına gerekli yalıtım uygulaması sağlanmalıdır.
Radyocular dinleyicilerine hep en iyi hizmeti sunmak adına çalışmalar yaparken konuşmaları sırasında karşı tarafa giden ses kalitesini de hesaba katmalıdır. Çevreden gelebilecek gürültüye maruz kalmamak ve ortam içerisinde akustiği sağlamak adına izolasyon çalışması yapmaktayız.
Restaurant veya cafeye gidildiğinde en çok istenilen olay sessiz huzurlu bir ortamda yemek yemek veya bir şeyler içmektir. Ancak çatal bıçak sesleri veya orada bulunan insanların konuşma sesleri ortamı durulmaz bir hale getirmesin diye akustik malzemeler ile yalıtım yapılmalıdır.
Jeneratör Odası Ses İzolasyonu
Kompresör Ses İzolasyonu
Makine Dairesi Ses İzolasyonu
Tekne Motoru Ses İzolasyonu
Jeneratör Odası Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Kompresör Kabini Ses İzolasyonu Malzemeleri Bursa Ses Yalıtımı
Makine Dairesi Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Tekne Motoru Ses İzolasyonu Malzemeleri Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı
Jeneratör dairesi ve kabinlerdeki ses izolasyon uygulamalarında kullanılacak malzemelerin tamamen yanmaz özellikle olması gerekmektedir.
Kompresör Kabini Ses İzolasyonu kompresörlerden çıkan çınlama, gürültüyü en aza indirmek için ses yalıtım izolasyonu yapılması gerekir.
Makine Dairesi Ses İzolasyonunun yapımı ya alıcı ya da titreşim kaynağı ekipman, kendisi ve operatörler için büyük faydalar sağlayabilir.
Tekno motoru ses izolasyonu moturun rahatsızlık verici ses çıkardığıdan ses izolasyonu ve yalıtımı uygulaması yapılması gereklidir.

Mekanik Gürültülü İzolasyon Uygulamaları Fiyatları Bursa ses Yalıtımı

Akustik mekan dediğimiz ortamlar stüdyo odası, müzik odası, bateri odası, ses kayıt odası, dublaj odası, sinema salonu, ev sinema salonu, akustik kabin, radyo odası, ofis, toplantı odası, sunum odası, konferans odası, çağrı merkezi – call center ve daha aklınıza gelebilecek diğer sesin yankı haline dönüştüğü mekanlardır. Buralarda akustik sünger, akustik panel zemin titreşim kesici kauçuk esaslı malzemeler ve çevreden gelebilecek sesleri önlemek için de süngerpan ve bariyerli süngerler tercih ederek duvar, tavan ve zeminde oluşan sesleri engellemekteyiz.

Akustik Ses Yalıtımı Uygulaması Fiyatları

Gürültülü mekanlar, jeneratör odası, hidrofor odası, asansör dairesi, tekne motor kabini, klima odası, atış poligonu, chiller soğutucu odası gibi sesin yoğun olduğu etrafa ses kaçabilecek mekanlardır. Bu mekanlarda yanmaz akustik süngerler, süngerpan, bariyerli ses yalıtım süngerleri, çimento esaslı ahşap pan, zemin titreşim ve ses önleyici kauçuk veya mantar içeren malzemeler, ağır ses kesici bariyer tercih etmekteyiz. Böylelikle iki duvar arası ses geçişlerini ve mekan içinde insan sağlığını tehdit edecek ses problemlerini önlemekteyiz.
Bursa Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Bursa ses yalıtımı uygulamaların da mekanda keşif yapılıp ardından uygulama modeli de oluşturmaktayız. Yapıların yalıtımsızlık durumuna göre ses yalıtım çalışmaları değişiklik gösterebilir. Ses yalıtım fiyatları, kullanılan malzeme ve mekanın metrajına göre değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi ve yaptırmak istediğiniz uygulama modeli için bilgi almak istiyorsanız iletişim bilgilerimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ses Yalıtımı ve İzolasyonu Nasıl Yapılır