bursa ses yalıtımı
bursa ses yalıtım firması

Akustik Derzli Ahşap Panel

AnasayfaAkustik Derzli Ahşap Panel
Akustik Derzli Akustik Panel ; slotlu , frezeli ahşap panelin arka tarafına belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması, ön tarafına da deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir.Bu paneller üzerindeki derzlerin sıklığı ve delik sayısı, panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini belirler.

Uygulandığı ortamda sadece akustik düzenleme değil dekoratif yapısı ile de dikkat çeken bu ahşap paneller konferans salonu, sinema salonu, tiyatro, ofis, çağrı merkezi ve atış poligonu gibi mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. Ahşap derzli paneller tavanlar ve duvarlar için farklı özel uygulamalarla kaliteli bir ses tutumu sağlamakta olan akustik ahşap panellerden birisidir. Ahşap derzli panellerin arka yüzeyi soundtex kumaş ile kaplıdır ve montajında özel profiller kullanılmaktadır. Ahşap derzli paneller yankı, eko ve gürültü gibi ses sorunlarını ortadan kaldırmak için üretilmiş ve dekoratif yapısı ile şık bir görüntü sağlamaktadır.

Bursa ahşap derzli paneller

Akustik Ahşap Derzli Panel

Derz grubu panelleri önden derz, arkadan delik delinerek akustik panel haline getirilir. Akustik ses yalıtım panellerinden biri olan ahşap derzli paneller, uygulanacak alana ses izolasyonunu sağlayarak odanın akustik düzenini sağlamış olur. Akustik derzli panellerin ölçüleri aynı Ahşap Delikli Paneller gibi ideal ölçüleri 70 cm x 140 cm ile 120 cm x 120 cm. Maksimum ölçüleri ise 130 cm x 340 cm’dir. Akustik ahşap derzli paneller yangına dayanım 188m melamin DIN 4102-B2 ve 18mm kaplamalı yanma gecikmeli cila uygulanır. Uygulama alanları tiyatro, sinema salonları, opera vb. alanlarda uygulanabilir.

Akustik ahşap derzli ses yalıtım paneli

Panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini bu paneller üzerindeki derzlerin sıklığı ve delik sayısı belirler. Derzli akustik paneller ön tarafına da deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir ahşap panelin arka tarafına belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması. Her panelin arkasında Soundtex marka akustik bez bulunmaktadır.

Uygulama Alanları:

Diskolar, radyo ve Tv santralleri, kalabalık ofisler, danışma hattı merkezleri, nikah ve sinema salonları, restoranlar, bürolar, konservatuvar çalışma salonları atış poligonları, düğün salonları, çağrı merkezleri, AVM’ ler, tiyatro, konferans, spor salonları, yüzme havuzları, çağrı merkezleri.