bursa ses yalıtımı
bursa ses yalıtım firması

Kompresör Odası Ses Yalıtımı

Kompresör odası gürültü ses yalıtımı, standar iş hayatında çalışanlarınızın verimliliğini olumsuz etkileyen gürültülerin, kompresör odası etrafının yanmaz se sizolasyon süngerleri ile kaplanma uygulamasıdır. Diğer açıdan bunu takiben hava filtesinden emilen havanın sebep olduğu ses, oluşan titreşim nedeniyle kompresör üzerindeki birkaç farklı noktalardan yayılmış sesler; hepsi bir şeyi oluşturur. Aksa Akustik olarak, özellikle kabinli üretim yapan jeneratör ve de komresör sanayi kuruluşlarının imal hatlarına gürültü izolasyon için ürünler tedarik ediyoruz.

Kompresör odası ses yalıtımı

Günlük çalışma hayatımızda sıklıkla kullanmış olduğumu ve vazgeçemediğimiz bir iş malzemesi olan komresörler çok daha faydalı cihazlar olmasına rağmen yüksek sesler çıkarması nedeni ile gürültü kirliliğine ve ortamda bulunan havayı yüksek bir basınç ile kullanıma hazırlayan cihaza verilmiş isimdir. İş yerlerinde yaşadığımız iş stresinin yanında, ortamda bulunan fazla gürültü nedeniyle sağlığımı teklikeye girmektedir ve kötü etkiler bırakmaktadır. Örneğin kulaklarımızda işitme hasarları yaratmasının yanı sıra, vücudumuzda bulunan kan basıncını arttırması, kaslarımızda istem dışı kasılmalar gibi fizyolojik etilerek yaratarak huzursuzluk ve sinir yaratır.

Kompresör odası ses izolasyonu

Kompresör Odası Ses Yalıtımı

Ses yalıtım yapılması mutlaka gereken mekanların başında komresör odaları gelmektedir, gürültünün en fazla olduğu iş alanlarıdır. Kompresörler çalıştırıldığı zaman ortamda yüksek ses yayar ve çevresini rahatsız eder. Fabrika ve işletmelerin kompresörleri ayrı bi odada tutulması önemlidir. Ortam sıcaklığından dolayı yaşanabilicek yük sorunlar için kompresör oları tasarlanmıştır. Peki neden kompresör odalarını kullanmalıyız? Kompresör odaları herhangi bir arıza ve bakım oluşması halinde servis elemanlarının rahatça çalışabiliceği bir ortamdır. Komresörler yapısından dolayı gürültülü çalışır. Bundan dolayı komresörler özel bir odaya alınarak alınmalıdır. Kompresör odasına ses yalıtımı yaparken kullanmanız gherek ses yalıtım malzemeleri yanmaz süngerler olmalıdır, yangın çıkmasına karşı yanmaz ve aley yürümez süngerler yanmaz ve erimez olması güvenliği arttırmaktadır.

Gürültü izolasyon hzimetlerimizden yararlanmak ya da bu konuda daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.