bursa ses yalıtımı
bursa ses yalıtım firması

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı ; Modern yaşamın gerektirdiği uygulamardan biride ses yalıtımıdır. Günümüzde yeni yaşam alanlarında birbirimize daha yakınız, bundan dolayı binanızda ses yalıtımı yoksa sizi rahatsız edebilicek birden fazla sorun var demektir. Ses yalıtımı yaptırarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

bursa ses yalıtımı

Zeminde ses yalıtımı nasıl yapılmalıdır?

Ses yalıtımı malzemeleri sadece yeni yapılan yapılarda kullanılmaz. Eski yapılarda da kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kullanacağımız malzemeler katkılı mantar levhalar, özel bileşenleri ve granül mantarların karışımından meydana gelmektedir. Bundan dolayı parke altına kolaylıkla uygulanabilir. Zemin ses yaltımı için kullanmış olduğumuz malzemeler kaliteli olması çok büyük önem taşımaktadır. Çünlü titreşimli seslerın yalıtımının sağlanabilmesi için kullanıcağımız malzemeler bu amaca uygun üretilmiş olması gerekmektedir. Kauçuk ve mantar levhaların kullanım amacı budur. Türkiye ve avrupa’da kullanılan bu malzemeleri iç mekanlardaki ses ve titreşimin farklı bölgelere ulaşmasını engellemektedir.

bursa ses izolasyonu

Zemin ses yalıtımı uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler

Zemin ses izolasyonu, kendi başına uzmanlık gerektiren bir alandır. Kullanılan malzemeler ve uygulama işlemlerinde büyük etkenlere sahiptir. Akustik panel, ses yalıtım süngeri gibi malzemeler seçilirken dikkat edilmesi gerekmektedir. Tüm bu şartlar yerine getirildğinde uygun bir ses yalıtımı sağlanmış olur.