bursa ses yalıtımı
bursa ses yalıtım firması

Ses Yalıtım Süngeri

Ses yalıtım süngeri duvar, tavan ve zeminde kullanılarak ses geçişlerini engelleyen yüksek performans gücüne sahip ses yalıtım malzemeleridir. Süngerpan, bariyerli yanmaz akustik sünger modelleri ve bariyerli süngerpan birer ses yalıtım süngeri çeşididir. İsteğe ve uygulamaya uygun kullanılmalıdır.

Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger

Bariyerli Ses Kesici Süngerpan

Ses Kesici Süngerpan

Ses yalıtım süngeri fiyatları malzemeye göre değişmektedir. Yani malzemenin modeli, kalınlığı, yoğunluğu ve ebadı fiyatını belirlemektedir. Yoğun ve kalın olan ses yalıtım süngeri diğer süngerlere oranla daha iyi ses kesimine sahiptir. Özellikle duvarlarda bina ses yalıtımı uygulamasında ve katlar arası geçişlerde süngerpan tercih edilmektedir. Tabi ki süngerpan kullanırken farklı birçok detaya da uygulamada yer verilir. Hava boşluğu bırakmak, epdm ses bariyeri kullanmak vs.

Ses yalıtım ve izolasyon süngerleri gürültü izolasyonu sağlanmak istenen mekanlarda kullanılmalıdır. Üst kata giden veya üst kattan gelen, alt kata giden veya alt kattan gelen, yan komşu daireden gelen veya giden sesler gibi birçok ses şikayetinde sesin önüne geçmek amaçlı yalıtım uygulamaları yapılır. Bu uygulama sadece ev değil tüm mekanlar için yapılabilir.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri Kullanım Alanları

Sinema salonu, müzik odası, eğlence mekanı disko bar, restaurant, mekanik gürültülü ortamlar jeneratör dairesi, hidrofor kabini, tekne motor kabini daha birçok mekanda kullanılan malzemelerdir. Bu uygulamalarda akustik ses yalıtımı ile birlikte ses geçişlerini engellemek için bariyerli akustik sünger veya ses kesici süngerpan üzeri renkli akustik sünger veya panel kaplaması yapılarak ses izolasyonu, ses düzenlemesi ve akustik tasarım elde edilir.