bursa ses yalıtımı
bursa ses yalıtım firması

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı : Şehir merkezlerinde yer almayan kayıt odaları, dışarıdan çok fazla ses almayacağı için rahat çalışılabilen ortamlardır ve ses yalıtımına ihtiyaç duyulmaz ancak şehir merkezlerinde yer alan kayıt odaları, dışarıdaki gündelik hayatın tüm seslerine tanık olmaktadır. Bu yüzdendir ki; şehir merkezlerinde bulunan kayıt odalarına ses yalıtımı yapmak zaruri bir ihtiyaçtır.

Ses yalıtımı sadece dışarıdan gelen sesleri önlemek amaçlı yapılmamaktadır. Ses yalıtımının üç amacı vardır ve bunlardan bir tanesi dışarıdaki sesin içeriye geçişinin engellenmesi, bir tanesi içerideki sesin dışarıya geçişinin engellenmesi ve bir diğeri de odalar arasındaki ses geçişinin engellenmesidir. Ses yalıtımı için kullanılacak malzemeler çok yer kaplamakta ve odayı daraltmaktadır bu yüzden kayıt odalarının ses yalıtımı için ilk dikkat edilecek unsur kayıt odalarının genişliğidir.

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Kayıt odası ses yalıtımları için birçok farklı alternatifte yalıtım malzemesi kullanılabilmektedir. Seslerin giriş ve çıkışını engellemek için duvarlara taş yünü, bariyerli süngerler, heraklit ahşap yünü uygulanabilmektedir. Bunun dışında içerideki akustiğin sağlanması adına da akustik ses yalıtımı yapılabilmekte ve bu uygulamada akustik sünger ve paneller kullanılabilmektedir. Bunların dışında zemine kauçuk levhalar ve akustik halılar da uygulanabilmektedir. Kayıt odası ses yalıtımları oldukça özenli ve birinci sınıf kaliteli malzemelerle uzman kadrolar tarafından yapılması gereken bir iştir. Ses yalıtımları ihtiyaç ve isteğe göre duvar, tavan ve zemine uygulanabilmekte ve ses yalıtımın fiyatlandırması tüm bu kriterlere göre belirlenmektedir.

Ses Kayıt Odası Ses İzolasyonu

Kayıt odaları müzik aletlerinin yer aldığı ortamlardır. Bateri(davul) gibi doğrudan amfi çıkışlı olmayan ve ses frekansı ayarlanamayan enstrümanların da yer aldığı kayıt odaları için ses yalıtımı oldukça önemlidir ve uygulanması bir ihtiyaçtır. Ses yalıtımı uygulanan kayıt odaları hem içerideki sesi dışarı yansıtarak çevreye gürültü kirliliği yaymaz, hem de dışarıdan gelen seslerin engellenmesiyle uygun bir çalışma ortamı sağlar.