bursa ses yalıtımı
bursa ses yalıtım firması

Hastane Odası Ses İzolasyonu

Hastane Odası Ses Yalıtımı ; Hastane odası, sağlık ve temizlik anlamında en iyi şekilde üzerinde durulması gereken yerlerdir. Yatması gereken hastaların temiz ortamlarda yatabilmesi kadar ses yalıtımı uygulaması tamamlanmış odalarda kalmalarıda çok önemlidir. Seslerin hastaları rahatsız etmesi, tedavi süresinin uzamasına neden olabilir.

Hastane odası ses yalıtımı

Hastane odaları, sadece hastaların bulundukları ortamlardan ibaret değildir. Hekim odaları, Mr Odaları, Ultrasyon Odaları gibi yerlerde yine dikkat edilmesi gereken ortamlardır. Akustik paneller bu odalarda ses kesim ve yalıtımı sağlamaktadır. Hastane olması ses sebebinden dolayı sadece dekoratif açıdan değil aynı süreçte hijyenik olmasıda gerekmektedir. Mr odası ses yalıtımı süngerleri, ant bakteriyel özelliklere sahip malzemelerdir, bundan dolayı hem ses yalıtımı sağlar, hemde odanın hijyenik kalmasına katkı sağlar.

Hastane odası ses izolasyonu

Hastane Odası Ses Yalıtımı

Hastane ve sağlık kuruluşlarının bazı odalarında makineler çalıştırıldığı için yüksek seslerin oluşması normaldir, fakat bu odalara yakın yerlerde kalan hastalar olduğundan dolayı iş farklı bir hal almaktadır. Bundan dolayı ses yalıtımı konusundan dikkatli davranmak gerekir. Mr cihazları çıkarttığı sesler başta olmak üzere diğer sağlık makineleri’den çıkan gürültü sesini en aza indirmek için kullanılan sünger akustik panel ve diğer ses yalıtımı malzemeleri kullanılmaktadır. Kanserajen madde bulundurmayan ve aynı zamanda “yanmaz” özelliği bulunan akustik paneller sayesinde istenilen ses yalıtımı en iyi şekilde sağlanmaktadır.