bursa ses yalıtımı
bursa ses yalıtım firması

Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Anasayfases yalıtımıDuvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Duvar ses yalıtımı ile iki daire arasındaki ses geçişlerini engelleyebilirsiniz. Yapıların yalıtımsız halde oluşturulmasından dolayı sonrasında alan kaybı olacak şekilde izolasyon uygulamaları yapılır. Ancak eğer bina yapım aşamasında ise inşaat akustiği uygulamamız ile alan kaybı çok fazla olmadan da yalıtımlı duvar sağlayabilirsiniz. Binalarda ses yalıtımı yapılacak ortak duvarların en az kaba sıva olması daha iyidir. Ses kirliliği etkisi sağlık ve psikolojik açıdan bireyde rahatsız edici sorunlar meydana getirebilmektedir. Akustik ses yalıtım süngeri veya ses izolasyon malzemeleri ile yapılan ses izolasyon uygulamasında aşağıdaki tablolarda yer alan sistemleri almalısınız.

Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Duvar Ses Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Duvar ses yalıtımı malzemeleri ses kesici özellikte olması lazımdır. Bunlar; süngerpan, bariyerli süngerpan, bariyerli yanmaz akustik sünger ve ağır epdm bariyer. Uygulamada kullanılacak malzeme ses frekansına göre belirlenir. En iyi ses kesim uygulaması 50mm 150DNS süngerpan solid bazlı yapıştırıcı ile yapıştırılır, 50mm galvaniz karkas profil ile hava boşluğu bırakılır. Ardından 1 cm kalınlığında alçıpan ve üzerine 3mm 5kg ağırlığında bariyer ve tekrar alçıpan ile yüzey kapatılır. Böylece %85’e varan ses izolasyonu sağlanır.

Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri Uygulaması Fiyatları Bursa Ses Yalıtımı

Ortak Komşu Duvar Ses Yalıtımı Fiyatları Nelerdir?

Bursa ses yalıtımı firması olarak ev iş yeri herhangi bir mekanda duvar ses yalıtımı uygulaması yapmaktayız. Ancak alçıpan kaplamadan sonra alçı sıva ve boyama işlemi size aittir. Akustik malzeme ile kapatarak ses yalıtımını dekoratif hale getirmek isterseniz tüm işlemleri gerçekleştirip anahtar teslimi yapmaktayız. Fiyatlar m2 olarak belirlenir malzeme, uygulama ve uygulanacak alanın hacmine göre fiyat çıkarılır. Akustik dekorasyon tasarım çalışmaları yaptırmak isterseniz firmamız ile iletişim bilgilerini kullanarak iletişime geçip ardından kendinize özel tasarım uygulamanızı faaliyete geçirmemizi sağlayabilirsiniz.

Ortak Duvar Ses İzolasyon Uygulamaları Fiyatları