bursa ses yalıtımı
bursa ses yalıtım firması

Tavan Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Anasayfases yalıtımıTavan Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Tavan ses yalıtımı üst kata giden seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalardır. Katlar arası ses izolasyonu çok önem  taşır. Fazla gürültü bir binada insanlar arasında huzursuzluk dahi oluşturabilmektedir. Üst kattan gelen bir ses problemi var ise bu konuda üst kat komşunuz ile anlaşıp onların zemininde ses yalıtım uygulaması yapılmalıdır. Sizden giden gürültülü sesleri önleyebilmek adına ses kesim gücü yüksek izolasyon malzemeleri kullanarak %85’e varan oranla ses kesimi sağlamaktayız. Yapılar izolasyon dikkate alınmadan oluşturulduğundan evinizde sonradan maalesef alan kaybı oluşacak şekilde izolasyon yapılır. Tavan ses yalıtımları da tıpkı duvar ses yalıtımı gibidir, ancak tavanda mantolama dübeli kullanarak malzemelerin tavana yapışmasını arttırabilirsiniz .

Üst Kata Giden Ses Nasıl Engellenir ? - Tavan Ses Yalıtımı

Üst kata giden sesleri engellemek için kullanılan Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir Nasıl Uygulanır ?

Üst kata giden seslerin önlenebilmesi için geliştirilmiş birçok ses yalıtım malzemesi bulunmaktadır.  Yoğun ve kalın bir malzeme ile tavana yapılan uygulama ile etkili bir ses izolasyonu elde edilebilmektedir. Bunlar; süngerpan, bariyerli süngerpan, bariyerli yanmaz akustik sünger ve ağır epdm bariyer. Uygulamada kullanılacak malzeme ses frekansına göre belirlenir. En iyi ses kesim uygulaması 50mm 150DNS süngerpan solid bazlı yapıştırıcı ile yapıştırılır, 50mm galvaniz karkas profil ile hava boşluğu bırakılır. Ardından 1 cm kalınlığında alçıpan ve üzerine 3mm 5kg ağırlığında ses kesici bariyer ve tekrar alçıpan ile yüzey kapatılır. Böylece %85’e varan ses izolasyonu sağlanır.

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtımı Fiyatları Nelerdir ?

Bursa ses yalıtımı firması olarak ev iş yeri herhangi bir mekanda tavan ses yalıtımı uygulaması yapmaktayız. Ancak alçıpan kaplamadan sonra alçı sıva ve boyama işlemi size aittir. Akustik malzeme ile kapatarak ses yalıtımını dekoratif hale getirmek isterseniz tüm işlemleri gerçekleştirip anahtar teslimi yapmaktayız. Fiyatlar m2 olarak belirlenir malzeme, uygulama ve uygulanacak alanın hacmine göre fiyat çıkarılır. Akustik dekorasyon tasarım çalışmaları yaptırmak isterseniz firmamız ile iletişim bilgilerini kullanarak iletişime geçip ardından kendinize özel tasarım uygulamanızı faaliyete geçirmemizi sağlayabilirsiniz.